Programming

Taka chwila dla debila ;]

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-09-30 21:25:53

Will

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 12
Punktów :   

Wprowadzenie

Z powodów technicznych przenieśliśmy organizacje pracy tutaj. ;]
Tak więc na początek dokończymy ankietę na temat języków. Jako ,że wybór będzie na pewno c++,java,c#
Tylko takie zostaną dodane do ankiety i nie będzie "Płaskala".
Tutaj krótki opis na temat każdego języku:
C++:
Bardzo dobry język obiektowy, bardzo szybki i w pełni obiektowy. Jednakże ma On pewne wady..
Tworzenie aplikacji posiadających graficzne GUI to horror ;D. Trzeba pisać all ręcznie w tak zwanych
plikach resource a następnie dodatkowo obsługę opartą na uchwytach w samym programie w procedurze obsługi komunikatów.
Jest dość łatwy w obsłudze a wielka ilość kursów i książek sprawia, że jest to bardzo dobry język szczególnie tam gdzie liczy się szybkość(aplikacje czasu rzeczywistego)
java,c#->Omówię je razem gdyż języki te są w zasadzie podobne. Są także językami obiektowymi ale nawet dobrze napisany kod wykonuje się wolniej niż ten z c++. Posiadają one jednak wiele ciekawych bibliotek pozwalających na obsługę sieci,baz danych czy wielowątkowości. C# ponadto posiada bardzo dobry edytor pozwalający tworzyć GUI metodą "click". I oczywiście są prostsze od samego c++. Duża wadą c# jest konieczność posiadania zainstalowanego środowiska .net.

Więcej o tych językach można poczytać w internecie. Liczę na przemyślane decyzje i swoje przemyślenia

Offline

 

#2 2008-09-30 21:29:53

MaXo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Wprowadzenie

a gdzie bascom albo assembler ;]

Offline

 

#3 2008-09-30 21:39:51

Will

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 12
Punktów :   

Re: Wprowadzenie

Początkowo dodałem ^^ ale potem stwierdziłem, że to bezsensu.

Offline

 

#4 2008-09-30 21:55:03

MaXo

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Wprowadzenie

ta... ja nie mam zamiaru myśleć jak procesor (ass-embler)

Offline

 

#5 2008-10-01 09:18:33

Karolh2

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-01
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wprowadzenie

myślę, że C# powinien być o wiele łatwiejszym językiem dla początkujących, jednak to C++ gra główne skrzypce. Wy wybierzcie ja się dostosuje


Pamiętaj - dziewczyna musi być ładna, inteligentych to my mamy kolegów.

naab plx die
Kobiety to wielkie podstępne zło.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.undeadshadows.pun.pl www.pokemons.pun.pl www.skokitrener.pun.pl www.fightingdreamers.pun.pl www.allgoals.pun.pl